Silvestrovské šmatlání

sšbV neděli 28.12.2014 jsme pořádali 4. ročník Silvestrovského šmatlání. Tentokrát jsme se z původně oddílové procházky  pokusili uspořádat akci veřejně přístupnou pro všechny příznivce pěší turistiky.  Poprvé jsme vyrazili z Hluzova a na 10 km dlouhý výšlap nás vyrazilo 55 účastníků. Po blátivých vánocích přišlo ochlazení a mráz nám dovolil dodržet původně naplánovanou trasu z Hluzova přes Boří do Černotína, k Hranické propasti kolem třetihorních štěrkopískových usazenin, ve kterých byly kdysi nalezeny zkameněliny hřebenatek. Po krátké přestávce u propasti, kde jsme pozorovali potápěče chystající se k průzkumu při hladině jezírka, jsme pokračovali k ruinám hradu Svrčova a soše sv. Jana Nepomuckého, odkud se nám ukázalo údolí Bečvy s lázněmi Teplice n/B. v plné kráse. Dále jsme pokračovali kolem kempu ke Kostelíčku zpět do Hluzova. Akce byla ukončena posezením u výborného guláše v místní hospůdce.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníkům za to, že přišli v tak hojném počtu a potvrdili, že v Černotíně a Hluzově je o turistiku zájem. Je to pro nás povzbuzení do dalšího ročníku, který bude uspořádán opět v podobném duchu.

Škarbálom zdar!

 

684 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.