Moravská brána 2016 opět s rekordní účastí

P1080412V sobotu 11. 6. 2016 se v Černotíně konal 5. ročník turistické akce Moravská brána. Na start se postavilo rekordních 288 účastníků i přes velkou konkurenci souběžně pořádaných zajímavých akcí v nedalekém okolí. Startující zaplnili černotínskou náves a přesně v  9,00 vyrazili na 2 pěší a 2 cyklistické trasy, které vedly kolem atraktivních přírodních krás oblastí Hranicka, jako jsou – Hranická propast, Mariánské údolí, Valšovická jezírka, Maleník.

Mohli se kochat krásnými výhledy do údolí Moravské brány a prohlédnout si historické památky, kolem kterých projížděli – např. hrad Helfštýn, Jezernické a Hranické viadukty, tunel Ferdinandovy severní dráhy ve Slavíči, poutní místo Kostelíček. Cestou museli projít nebo projet časovými kontrolami, aby po příjezdu do cíle mohli být zařazeni do slosování o zajímavé ceny. V odpoledních hodinách je v prostoru hřiště u Společenského centra čekal doprovodný program v podobě soutěží pro děti – Cyklohrátek  a zábavné disciplíny pro dospělé – hod kolem a slalom s bečkou piva. Sportovní program byl obohacen vystoupením malých břišních tanečnic z Hluzova a Černotína pod vedením Jany Grygarové, sólovým vystoupením mažoretky Alenky Koláčkové. Děti se mohly vyřádit skákáním na trampolíně a nechat si pomalovat tváře barvičkami. Zdařilou akci večer završilo vystoupení skupiny Detox.

Cyklohrátky a doplňkové disciplíny dopadly následovně:

  • Kategorie odrážedla – 1. Jiřík Kelar, 2. Lukášek Vacula, 3. Alžbětka Matějíčná
  • Kategorie H 1 – 1. Míša Kelarová, 2. Kristýnka Janíčková, 3. Magda Mynářová
  • Kategorie H 2 – 1. Klárka Oblouková, 2. Lenka Kubitová, 3. Alenka Koláčková
  • Kategorie K 1 – 1. Adam Strnadel, 2. Vojta Libosvár, 3. Michal Milo
  • Kategorie K 2 – 1. Petr Oblouk, 2. Petr Hón, 3. Vašek Libosvár

Hod kolem vyhrál Jan Huňát výkonem 924 cm a slalom s bečkou piva Jiří Kelar časem 25,77 s.

Pořadatelé z cykloturistického oddílu ČERNÉ KONĚ TJ Sokol Černotín, spolek děkují všem startujícím za hojnou účast a partnerům akce Moravská brána 2016 za podporu. Velký dík patří také všem kamarádům a příznivcům oddílu, kteří byli nápomocni při přípravě této turistické akce.

P1080412P1080411P1080442

561 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.