Mikulášský výstup na Lysou

bez-nazvu3První prosincová sobota je tradičně vyhrazena našemu Mikulášskému výstupu na Lysou horu. Na rozdíl od loňského ročníku nás Lysá nepřekvapila ledem, ale uvítala všechny své návštěvníky souvislou padesáti centimetrovou pokrývkou čerstvého sněhu. Výstup jsme začali od hotelu Bezruč vyšlapaným chodníčkem po zelené turistické značce. Dále jsme pokračovali po modré a chtěli dorazit na Ivančenu. Jenže stopy  našich předchůdců se linuly zkratkou příkrým svahem a neomylně nás zavedly až na vrchol královny Beskyd. Zde jsme si odpočinuli v pěkném interiéru nově vybudované chaty Emila Zátopka a řekli jsme si že se na Ivančeně stavíme na zpáteční cestě. Cesta dolů ubíhala rychle, avšak v místě kde jsme mohli ke skautskému  památníku odbočit, byly jen hluboké závěje sněhu a vyšmatlaná běžkařská stopa a tak jsme od brodění závějemi ustoupili a pokračovali k Bezruču zkratkou. Na parkovišti před hotelem jsme se všichni sešli kolem půl třetí a spokojeni se vraceli domů.

Letošního v pořadí už osmého ročníku Mikulášského výstupu na Lysou horu se zúčastnilo čtrnáct členů a přátel našeho oddílu. Vítězem prestižní prémie o nejrychlejší zdolání vrcholu se stal Finlandia a odměnou mu byla láhev sektu. Přesto že jsme Sluníčko  neviděli, nebe  bylo pod mrakem, tak nám Lysá ukázala svou vlídnou tvář, neboť nás ušetřila od silného větru, který na ní panoval v předešlých dnech. Tůra zasněženou zimní krajinou byla krásným začátkem naší zimní sezony a už se těšíme na Silvestrovské šmatlání, které uskutečníme v sobotu 31.12.2016.

Škarbálom zdar!                                                                                 Kubrtbez-nazvu5bez-nazvu4bez-nazvu11bez-nazvu10bez-nazvu8bez-nazvu9

717 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.