Černé koně projely Českou republiku

V úterý ráno jsme měli sraz v 6.30 hod na Hlavním nádraží v Hranicích. Naše cílová stanice bylo město Děčín, do kterého jsme dorazili v poledne. Po ubytování ve zdejším kempu jsme vyrazili na první projížďku směr vyhlídka Belvedér, kde jsme měli krásný výhled do údolí řeky Labe z výšky 180 metru nad řekou. Dále jsme navštívili rozhlednu Janov, z níž byl rozhled do údolí Českého Švýcarska. Následoval průjezd Hřenskem, kde jsme trasu symbolicky odstartovali. Po příjezdu do kempu v Děčíně jsme začali plánovat další den a to trasu do Mělníku, která měla něco přes 100 km. Na tu jsme se ráno vydali s malým zastavením v pivovaru Březňák. Další zastávky byly v Ústí nad Labem, Litoměřicích, Terezíně a na Račickém kanálu. To už byl kousek do našeho dalšího kempu v Mělníku. Tam jsme se podívali na historické zdymadlo, vyjeli vinicí Ludmila v výhledu na soutok Vltavy a Labe a sjezdem dojeli do kempu. Tam bylo naše další stanoviště. Plán následující etapy byl do Chlumce nad Cidlinou. Tato trasa vedla okolo Neratovic a po cyklotrase jsme dojeli do Poděbrad a do cíle v Chlumci nad Cidlinou, kde jsme byli překvapení nádherným kempem s bazénem, který provozuje tamní obecní úřad. Zde jsme naplánovali trasu na pátek, která vedla přes Národní hřebčín Kladruby nad Labem, tam jsme se minuli s cyklistickou partou z Mikroregionu Hranicko, s našim starostou, starostkou Skaličky a dalšími známými. Dále jsme projeli Lázně Bohdaneč, Pardubice, Kunětickou horu, Vysoké mýto, Litomyšl. Tam jsme si několikrát prošli náměstí a navečer se už těšili na sobotu, kdy nás přijeli podpořit další 4 členové oddílu. S nimi jsme se vydali na sobotní trasu, která nás dovedla do posledního kempu Iveta ve Svojanově.

A to už bylo naše závěrečné kempování, které jsme si odpoledne náramně užili. Někteří místním fotbalovým zápasem, jiní procházkou nádherným údolím okolo rybníků. V neděli nás čekala cesta domů, kterou jsme navštívili věznici na Mírově, projeli Mohelnicí, Litovlí, Olomoucí, Velkým Újezdem, Jezernicí a cyklostezkou Bečva dorazili na Hranickou střelnici. Tam už následovalo rozloučení a po společné fotce jsme se rozjeli ke svým domovům. Všem, kteří se zůčastnili nebo nás podpořili svou účastí na této dlouhé cestě, mnohokrát děkujeme. Celkem jsme najeli 534 km za 6 dní.

Za organizaci akce Petr Kelar Lorenc.

Více foto na Rajčeti.

196 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.