Rozpálená Moravská brána

Osmý ročník Moravské brány můžeme směle nazvat super tropickým. V sobotu vygradovaly vysoké teploty po celém horkém týdnu a nastavily tak extrémní podmínky pro účastníky. Přes dvě stovky účastníků tak zaslouží absolutorium za zvládnutí pěších i cyklo tras, jste pro nás jedničky!

Abychom zmírnili náročné podmínky, zařadili jsme do trasy i mimořádnou občerstvovací stanici v Choryni, pro doplnění pitného režimu, kde mnozí nepohrdli i štamprlkou slivovičky. V dojezdu v areálu Společenského centra následovalo odpoledne plné zábavy a občerstvení. Děti zápolily v cyklohrátkách, pro dospělé nechyběly oblíbené slalomy s bečkou piva i hod kolem. Těší nás narůstající zájem žen o tyto netradiční disciplíny.

Pořadí Cyklohrátek :
Kategorie odrážedla: 1. Kristián Volek, 2. Adámek Janíček, 3. Kryštof Chrobák.
Kolo do 6 let, holky + kluci: 1. Adam Sigmund, 2. Dan Motloch, 3. Vojta Honěk.
Kolo -6-8 let, holky + kluci: 1. Jiříček Kelar, 2. Matýšek Jančík, 3. Filip Strnadel.
Kolo 8-10 let, holky + kluc : 1. David Kopřiva,  2.Míša Kelarová, 3. Sofie Sigmundová.
Kolo 10-15 let, holky: 1. Gábina Sigmundová, 2. Lenka Kubitová, 3. Bea Baďuříková
Kolo 10-15 let, kluci: 1. Adam Strnadel, 2 Jakub Hradil, 3. Jan Hradil.

Slalom s bečkou: muži 1. místo Petr Kelar čas 23,5 s, ženy Iveta Strnadlová čas 36,2 s.

Hod kolem muži: 1. místo Daniel Novák 8,93 m, ženy: 1 místo Lidka Motlochová 5,09m. V neoficiálním pokusu loňského obhájce Jana Huňáta byla naměřena délka hodu 13.35 m. Je veliká škoda, že při jeho pokusu došlo k přešlapu a tím pádem nemohl být jeho hod uznán.

Zpestřením byly cyklokuriozity Martina Zehnala Na návsi před obecním úřadem mohli návštěvníci vyzkoušet netradiční kola. Vrcholem programu byla tombola, po které štastlivci odjížděli na novém kole nebo na koloběžce.

Poděkování patří i našim partnerům – Fincentrum Snadné finance Josef Škoda, Obec Černotín, Česká unie sportu – Sportuj s námi, Hermag, Kunst, Hustope.cz a cestovní kancelář Bonton.

Foto Petr Kelar, více foto zde

 

308 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Mirek Vacula. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Rozpálená Moravská brána

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.