Historie

Dá se říci, že Černé koně jsou nepřímými pokračovateli cykloturistického oddílu, který působil v Černotíně ještě za komančů. K jeho tradici se také hlásí. Jména jako Miroslav Šnejdrla st. a Pavel „Strýček“ Řehák jsou nejen v černotínských cyklistických kruzích dobře známa.

Pokračováním tradice účasti na podujatiju „Okolo Tatier“ se kolem bratrů Petra a Jirky Kelarových, Miry Šnejdrly ml., Jirky Tmeje a dalších zformovala nová generace vyznavačů cyklistiky. Tato generace se však kromě cykloturistiky věnovala (a nadále věnuje) i závodům horských kol (výše uvedeni jezdívali pod názvem BU-KU-LO). Účastí na bike-marathonech jako jsou Autor Šela marathon, Bike marathon Drásal, Rallye Sudety, či kultovním závodě Oderská mlýnice dokazují svou cyklistickou zdatnost.

K již oblíbenému setkání cyklistů ve Vysokých Tatrách přibyl „Memoriál Aleše Bouchala“ pořádaný Petrem Šímou v okolí Sovince. Na těchto akcích jsme se nejen dobře bavili, ale také zde postupně zrála myšlenka společných dresů a tím i společného týmu. To vše vykrystalizovalo – a na kácení máje 31. 5. 2008 v Černotíně jsme si lámali hlavy nad názvem našeho cyklo spolku. Při pohledu na obecní znak, kde se vzpínal černý kůň už nebylo co řešit, slovo dalo slovo a název byl na světě. Vše bylo završeno slavnostním předáním dresů zakládajícím členům týmu, které se uskutečnilo 16. 11. 2008 v hospodě v Hluzově.


Historické fotografie z počátků organizované cykloturistiky v Černotíně 70. léta minulého století

Na fotografiích jsou účastníci pochodu Moravskou branou, který pořádali turisté TJ Sokol Černotín od roku 1965. V 70. letech byl rozšířen i o cykloturistickou část.

 

2703 celkem 1 dnes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.