Černé koně – rozmarné léto

OLYMPUS DIGITAL CAMERALetní sezonu jsme začali 26. 6. projížďkou k prameni Odry. Kančík vymyslel pěknou trasu dlouhou 70 km, která vedla lesními cestami v okolí Vojenského újezdu Libavá. Cestou jsme se zastavili u památníků upáleným obětem fašismu v Žalově a pomníku padlých rakouských a ruských vojáků z Napoleonských válek nedaleko Veselíčka.

Hlavní událostí léta byl víkendový pobyt na Jižní Moravě v ATC Strážnice. Akci zdárně uspořádala rodina Maňasových a zúčastnilo se jí 24 cyklistů a pes.

Příjezd do Srážnice byl v sobotu 2. 7. V odpoledních hodinách. Po ubytování se ještě čekalo na příjezd našich bikerů ze Šatova, kde úspěšně reprezentovali oddíl ve Vinařské 50. Po 17:00 jsme vyrazili do Tvarožné Lhoty a odtud na nedalekou rozhlednu Travičná. Odtud jsme viděli okolní krajinu jako na dlani. Údolí řeky Moravy lemovaly Chřiby, Bílé Karpaty. Na severu se tyčily Vizovické a Hostýnské vrchy, nad kterými se vznášela černá mračna, která nám přinášela déšť. Na zpáteční ceste sme je ještě zastavili v petrovských sklípcích pro vínko k večernímu táboráku.

V neděli byl naplánován hlavní výlet o délce téměř 80 km do Velehradu. Vyrazili jsme dle plánu v 9 hodin. Ve Strážnici náš však zastihly první kapky deště. Přesto jsme se nenechali doradit a věřili, že se počasí cestou umoudří. Bohužel se tak nestalo a postupně po skupinkách jsme se vraceli do kempu. Kdo to obrátil ještě za včasu, tak nebyl na kost promoklý jako zatvrzelejší bikeři. Déšť stále houstl a doprovázel ho nepříjemný silný vítr. Do Velehradu nakonec dorazili pouze dva nejotrlejší (J. T. a Lorenc). Po návratu jsme v chatkách sušili věci jak to šlo. Déšť se místy proměňoval v průtrž a nadělal nám starosti jak se dopravit do sklípku v Petrově, kde jsme měli domluveno posezení. Nakonec jsme zvolili dopravu vlakem. Po ochutnávce místních vín a občerstvení ve sklípku pana Sýkory jsme se vrátili do chatek.

Další den naše trasa vedla směr Slovensko. Po přejetí státní hranice jsme navštívili starobylé město Skalicu a nedaleký Holič. Poté jsme přejeli přes řeku Moravu zpět do Hodonína. Odtud po cyklostezce č. 46 (Moravská stezka), která vedla podél meandrující Moravy zpět do Strážnice. Avšak úsek za Rohatcem vedl po polní cestě, která byla po deštích tak rozbahněná, že se místy nedalo ani šlapat, a tak zablácení s koly, které se přestali točit a přehazovat jsme dorazili do kepmu po hlavní. Odpoledne jsme se individuálně věnovali prohlídce památek ve Strážnici a Baťova kanálu. Večer jsme mudrovali co další den. Některé lákala naplánována projížďka do Muzea lidových pálenic ve Vlčnově, jiné zase pro déšť neuskutečněný výlet do Buchlovic. Proto jsme se po vyklizení chatek rozdělili na dvě skupinky a rozjeli do výše uvedených lokalit. Ve večerních hodinách jsme se všichni živí a zrdaví vrátili do svých domovů. Tímto bych chtěl poděkovat Maňasových za perfektní organizaci akce, to že nám nevyšlo počasí, jak jsme si přáli, se letos bohužel stává pravidlem. S tím však nic nenaděláme a slovy klasika si můžeme jen povzdechnout: ,,Tento způsob léta se mi zdá poněkud rozmarný.“

Další akci byla projížďka po cyklostezce Bečva až k přehradě na Horní Bečvě. Trasa vedla po krásně vybudované asfaltce podél břehu řeky, přes dřevěné lávky většinou mimo silniční provoz. Tato trasa je nenáročná a příjemně plyne podhůřím Beskyd. Za krásného počasí jsme absolvovali 100 km (Hraničáci o 20 víc). Koupel ve studené vodě přehrady byla vítaným osvěžením. Vyjížďky se zúčastnilo jenom 7 členů z důvodu začínajících dovolených.

2. – 4. 8. se čtyři členové oddílu zúčastnili 5. ročníku Memoriálu Aleše Bouchala v Jiříkově nedaleko Sovince. Víkendová akce pořádaná Petrem Šímou se vydařila. Připravil pro nás 70 km dlouhý okruh vedoucí Nízkým a Hrubým Jeseníkem. Počasí nám většinu akce přálo, pouze během projížďky se nezapomněla ukázat přeháňka, aby nám to nebylo líto.

Letní sezona se pomalu chýlí ke konci. 20. 8. nás čeká již tradiční Ukončení prázdnin s cyklohrátkami, které spolu pořádáme s hluzovskými hasiči. Snad se léto umoudří a dětem přichystá pěkné počasí.

Biku zdar Kubrt

 

708 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.