ČERNÉ KONĚ V PASOHLÁVKÁCH

Letošní tradiční letní akce prodlouženého víkendu na Jižní Moravě se konala 5 .- 7. 7. v Pasohlávkách. O zajištění zdárného průběhu pobytu se postarali Tom s Markétou a ubytování v RZ Laguna se všem líbilo. RZ se nachází v klidnější části obce a netrpí přelidněním jako camp Merkur.

Po příjezdu a ubytování jsme v 15,00 h vyrazili na 35 km projížďku po okolí. Trasa vedla přes Brod nad Dyjí, Dolní Dunajovice, Pernou, Pavlov (před Pavlovem se část bikerů odpojila a vyjeli si na Dívčí hrady), Dolní Věstonice kolem Věstonické nádrže ke kempu Merkur a přes jeho brány zpět do Pasohlávek. Večer jsme strávili u táboráku opékáním a samozřejmě i koštováním vín ze zdejších sklípků.

Sobotní projížďka byla už náročnější a její délka přesahovala 80 km. Vedla směrem na Ivaň, Strachotín, Dolní Věstonice, Bulhary do Lednice. Zde jsme si dali rozchod a individuálně obdivovali krásy zámeckého parku, Minaret, samotný nádherný Lednický zámek. Poté naše trasa pokračovala přes Lednicko-Valtický areál do Valtic. Cestou jsme obdivovali krásy tohoto areálu, jak rybníky, krásné lužní lesy tak i architektonické skvosty jako Apollonův chrám, Nový dvůr, Svatý Hubert, Randez- vous. Další zastávkou byly samotné Valtice, kde jsme odpočívali na krásném valtickém náměstí, někteří se zašli podívat do zdejšího kostela a na místní zámek. Poté jsme zamířili na Kolonádu na Rajstně. Ze střech kolonády se nám naskytl pohled nejen na celý Lednicko-Valtický areál, ale i do Rakouska či Mikulova, kam pokračovala naše trasa. Pod Mikulovem se odpojil Pawel s Kubrtem aby si vyjeli na Svatý kopeček a ostatní pokračovali na Březí, Dolní Dunajovice, Brod n. D. zpět do RZ Laguna. Večer jsme strávili opět u táboráku.

Neděle byla už ve znamení odjezdu. Tak jsme se ještě před vyklizením chatek a bungalovu pomalu loučili. Jedni spěchali domů, jiní jeli domů po ose a 150 km proti větru bylo opravdu výživných, další se ještě procházeli po blízkém okolí. Většina však zamířila na 40 km projížďku směrem Nový Přerov do Rakouska.

Po celou dobu nám přálo počasí a všude kde jsme se pohybovali v našich dresech jsme budili pozornost jak počtem našeho stáda ČERNÝCH KONÍ, tak i pěknými dresy. Snad jen někteří řidiči nebyli nadšeni, protože nebylo jednoduché nás předjet. Ze zkušeností – jak z Itálie, tak i z Francie však vím, že naši řidiči bývají málo trpěliví a někteří jsou doslova bezohlední. Pálava je rájem cyklistů a hlavně cykloturistů, místní si to dobře uvědomují a počet cyklostezek, které vás zavedou i do sousedního Rakouska je zde dostatek, tak není důvod se sem příští rok opět nevrátit.

Kubrt, ČERNÉ KONĚ

764 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.