Jesenické bikování

Nová Ves září 057 [800x600]V pátek 5.9. jsme s Loupáčkem vyrazili po ose na víkendovku do Nové Vsi. Jeli jsme prodlouženou trasou přes Radíkov,Hlubočky, Moravský Beroun, Rýžoviště a Břidličnou. Celková délka 107 km nám dala zabrat. Ještě že jsme jeli na  lehko, (naše bágly nám vzala Alenka autem) a po svižném začátku jsme závěr vypustili, protože jsme věděli že nás čeká poctivé bikování v jesenických kopcích. Na chatu jsme dorazili kolem 19,00 hod, zde již byla ubytována většina kamarádů s kterými nás čekal krásně prožitý víkend v sedlech našich biků.

Večer jsme rozdělali oheň a tradičně opékali na mramorové desce, kterou dovezl P.Šíma. Výborné steaky jsme zapíjeli pivkem z naraženého sudu a čekali na Trenéry , ti bohužel nedorazili, bo se jim pokazil favouš a tak byl oheň bez kytary a nezvykle brzo se šlo spát. Své jistě sehrál i fakt že nás čekala náročná sobotní vyjížďka na Dlouhé Stráně.

Start na 68 km dlouhou vyjížďku s převýšením 2200 m  byl v 9,00 a přesně v tuto dobu jsme všeci vyrazili,až na Trenéry (bo si dali ještě navíc nějakou tu  objížďku ve vypůjčené oktávce a připojili se k nám cestou). Trasa vedla přes Mravencovku, Alfrédku, Rozcesí Nad Skřítkem, Pod Zadní Hutisko na Dlouhé Stráně. Po nezbytném fotografování a kochání se krásnými výhledy jsme se občerstvili v bufetu pod vrcholem a dali se krásnými sjezdy k obci Vernířovice. Odtud opět stoupali na Skřítek a pokračovali  jsme Žďárským Potokem k chatě. Příjemně unaveni jsme  večer opět steakovali a vykecávali skoro do půlnoci.

Nedělní bikování nás tentokrát vedlo do Karlova, Malé Morávky na Praděd a přes Švýcárnu, Vidly a Karlovu Studánku zpět do Nové Vsi. 58 km s převýšením 1800 m bylo důstojným zakončením jesenického bikování okořeněné v závěru silnou bouřkou, ve které navíc Milan měnil úspěšně proraženou duši.

Po příjezdu na chatu jsme se osprchli, pojedli, a kolem 17,00 vyrazili k domovům. Jeseníky se nám ukázali svou vlídnou tvář, krásné výhledy a teplé počasí ještě umocnilo hezky prožitý víkend a všichni zúčasnění byli spokojeni.

907 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.