Výšlap na Velký Javorník

P1050062P1050073V sobotu 26.10. jsme vyrazili na náš tradiční podzimní výšlap. Tentokrát jsme zdolali Velký Javorník v Beskydech (918 m. n. m.). Trasa vedla z Veřovic (kam jsme se dopravili vlakem) po žluté turistické značce, po 2,5 km jsme se napojili na modré značení a prudkým výšlapem dosáhli tohoto populárního beskydského kopce.

Na vrcholu se nachází krásná rozhledna s výhledem  na severozápadní část Moravskoslezských Beskyd, Ostravsko, masiv Ondřejníku a za dobré viditelnosti můžete vidět i Jeseníky.Také se zde nachází Turistická chata s celoročním provozem, tentokrát však přeplněna turisty, a tak jsme se občerstvili na lavičkách před chatou. Zahřála nás teplá medovina od Aleša, výborný punč od Alenky a dobrá polívka z místní chaty. Na tůru nás vyrazil slušný počet 17 turistů a 4 psíků. Za typicky podzimního počasí – polojasno,  teplota okolo 7 stupňů nad nulou a mírného větru jsme se krásně prošli, i když viditelnost z rozhledny nebyla ideální, přesto se nám naskytly krásné pohledy do blízkého okolí. Zpáteční cestu jsme zvolili po červené značce a na rozcestí nedaleko od pramene Jičínky jsme pokračovali po cyklostezce a posléze se opět napojili na žlutou, která nás dovedla zpět na veřovické nádraží.

Tento výšlap můžeme doporučit všem milovníkům nenáročné turistiky. Délka  11 km  s poměrně slušným převýšením se dá v pohodě zvládnout i s dětmi díky  možnosti odpočinku na vrcholu. Po zdařilém výletu se už těšíme na 6. ročník Mikulášského výšlapu Lysou horu, který nás čeká v sobotu 6. 12. 2014.

Škarbálom zdar!

Kubrt

Fota z výšlapu jsou na záložce Rajče.net

1045 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.