Cyklistická sezona zahájena

v2V sobotu 28.3. jsme zahájili cyklistickou sezonu 2015 tradiční vyjížďkou na Jadran. Za chladnějšího počasí, avšak bez deště jsme se sešli v počtu 16 členů a od černotínského kostela vyrazili ve 13,00. V Teplicích jsme se rozdělili na horňáky (jeli přes Maleník) a dolňáky (trasa kolem Bečvy), abychom se společně potkali na Jadranu. Přesto že  dolňáci  nezapomněli během cesty navštívit  Kančíka, dorazili do místa srazu první a čekali  v místní dřevěničce na horňáky. Nejdéle se čekalo na Trenéry, bo jaro je tady a je třeba po defektu vyměnit gumu. Po nezbytném občerstvení a zahřátím se , jsme se už společně  vypravili nazpět do Černotína kde jsme v klubovně Sokola měli posezení, kam  dorazili ještě další členové. Tradiční uzení kabanosu bylo tentokrát nahrazeno opékáním na přenosném ohništi a  ve vytopené klubovně jsme plánovali Velikonoční vyjížďku.

Velikonoční vyjížďka se bohužel pro sněhové přeháňky a silný vítr nekonala, ale o to více nám vyšlo počasí o 5 dní později, kdy jsme vyrazili na novou rozhlednu nad Pohoří. V sobotu 11.4. nám jaro přichystalo zatím nejteplejší den v roce a 55 km dlouhá trasa vedla z Hranic přes Střítež,Nejdek a Odry do Pohoře. Nad Pohoří směrem na Kletnou je nově postavena rozhledna odkud jsou výhledy na Beskydy, Hostýnské vrchy, Ostravsko a blízké okolí. Na zpáteční cestě jsme projížděli přes Odry, Vrážné, Lučice a Bělotín. Trasa byla poměrně kopcovitá a některé úseky byli vedeny terénem, tak jsme si vyjížďku krásně užili.

Biku zdar!

v2 v3 v1

788 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.