Bílý kámen a netopýři

n2Na 1.máje jsme se původně chtěli vypravit na turistickou akci Bílý kámen do vojenského újezdu Libavá. Vzhledem k špatné předpovědi jsme vyjížďku posunuli na neděli 3.5. kdy bylo lepší počasí. Jediný kdo se nenechal odradit ranním deštěm a na Libavou vyrazil byl Kančík. Ujel plánovanou trasu Zelený kříž,Velká Střelná, Smilov, Domašov nad Bystřicí, Město Libavá, Velká Střelná, a Zelený kříž.Jelikož se k Zelenému kříži vypravil po ose z Týna, tak si švihl slušných 87 km.

Nedělní trasa na kterou nás vyrazilo 7 bikerů vedla z Hranic přes Rybáře, Drahotuše, Milenov, Uhřínov, Středolesí, Kouty, Boškov, Potštát, Boňkov, Lhotka, Velká a Hranice. Pro Černotín a Skaličku se trasa 42 km o něco protáhla, tak jsme si vzhledem k profilu trasy pěkně zabikovali. Navíc jsme díky jedné sympatické paní z Jezerníce, která nás lehce předjela v prudkém stoupání pod Juřackou, navštívili starou štolu po těžbě břidlice s kolonií netopýrů. Určitě nás inspirovala k další návštěvě této lokality a jelikož je Semulin ženou činu, tak štolu navštívila hned odpoledne s manželem a dětmi. Ještě bych se vrátil ke stoupání pod Juřackou. Když mě paní předjížděla s úsměvem na kole podobnému skládačce s košíkem na nosiči, myslel jsem že mě omejou, ,,naštěstí“ jsem si po chvilce všiml že jde o elektrokolo a uklidnil jsem se.

Biku zdar!

Kubrt

n1n2n3

722 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.