Moravská brána 2015 a Cyklohrátky

2V sobotu  13.6.2015 se v Černotíně  konal  4. ročník cyklo – turistické akce Moravská brána a 7. ročník dovednostní  soutěže v ovládání kola Cyklohrátek .

Za slunečného počasí vyrazilo v 9,00 z návsi 280 účastníků, kteří se pomocí map a značení snažili včas dorazit k časovým kontrolám  na trasách dlouhých 10 km a 20 km pro pěší a 50 km a 90 km pro cyklisty.  Teplé ráno dalo tušit, že se s přibývajícími hodinami bude slunce a rozpálený asfalt větším problémem než záludnosti tratě.   Správné dodržování pitného režimu bylo základním kamenem k dosažení  vytouženého cíle, který byl tradičně na hřišti u Společenského centra v Černotíně. Zde  se mohli zchladit, občerstvit a smýt prach z cest a účastnit se doprovodného programu, nebo sledovat zápolení 27 dětí ve čtyřech disciplinách Cyklohrátek. Snažící se kluci a holky ukázali, že umí na kole překonávat  překážky, rychle projet mezi kužely slalomu, nebo naopak zase co nejdéle držet rovnováhu a jet co nejpomaleji, a že zvládnou  dovézt plný kelímek vody bez vylití. Přihlížejícím také předvedli svou skladbu místní malé mažoretky Berušky, neposedné děti si zaskákaly na trampolíně, také si mohly modelovat z  ekolíny, nebo si nechat pomalovat tváře barvičkami. V závěru si dospěláci zasoutěžili sami ve slalomu s bečkou piva, který vyhrál Jiří Kelar z Černotína v čase 21,15 vteřin a v hodu kolem, kde se nejvíce dařilo Ludovítu Leskovskému a hodem dlouhým 11 m a 7 cm utvořil nový rekord v této ojedinělé cyklo – atletické disciplině.

Skoro všem aktérům Moravské brány 2015 se podařilo dodržet časový limit do 17,00 hod., který byl podmínkou pro možnost získání vylosované výhry v tombole startovních čísel. Hlavní cenu čtyř denní pobyt v Moravském krasu pro 2 osoby  s polopenzí získalo startovní číslo 18 – pan Jiří Volf.

Akce byla zdárně zakončena vystoupením skupiny DETOX. Moravskou bránu dokončilo 278 startujících, jen 2 cyklisté pro technické problémy do cíle nedojeli. K žádnému vážnějšímu zranění nedošlo, jen pár oděrek a problémy s přehřátím organismu zdárně vyřešila přítomná zdravotnice.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem pořadatelům za odvedenou práci při přípravě a realizaci akce a našim partnerům za podporu.

Partneři Moravské brány 2015 – Josef Škoda FINCENTRUM, Obec ČERNOTÍN, RENETRA s.r.o, SALIT spol. s.r.o, BBA Hranice spol. s r.o., CK BON TON Hranice, ATEX sportswear, Hanácká kyselka s.r.o

Výsledky cyklohrátek:

Odrážedla  –  1.místo Jirka Kelar, 2. místo Ondra Libosvár, 3. místo Vojta Libosvár

Holky do 7-i let – 1. Michalka Kelarová, 2. Barborka Motlochová, 3. Kamilka Šnejdrlová

Kluci do 7-i let – Vašek Libosvár, 2. Jozífek Mynář, 3. Jonáš Andrys

Holky 8 – 15 let – 1. Lenka Kubitová, 2. Alenka Koláčková, 3. Zuzka Buczinská

Kluci 8 – 15 let – 1. Libor Koláček, 2. Peťa Hón

kompletní fotogalerie: http://cernekone.rajce.idnes.cz/Moravska_brana_2015/

1380 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.