Šmatlání 2015

P1070393Poslední neděle v roce už popáté patřila naší turistické akci pro veřejnost – Silvestrovskému šmatlání. Po loňské pěkné účasti 50 pěšáků jsme letos očekávali o něco slabší účast z důvodu  zájezdu na bruslení do Nového Jičína, který pořádal v tento den místní hokejový oddíl ve spolupráci s obcí. Přesto jsme na startu desetikilometrové trasy z Černotína s cílem v Hluzově přivítali (tradiční štamprličkou slivovice na zahřátí) 56 účastníků.

Trasa vedla z návsi k Vápence do Mariánského údolí až na Zbrašov. Poté jsme pokračovali po červené značce přes lázně k propasti. Zde je opravena přístupová cesta z nádraží Teplice n. B. a samotná propast má také zrekonstruovaný přístup s vyhlídkovou plošinou v jejím chřtánu, což jsme si nenechali ujít. Pohled z plošiny je určitě zajímavější než tradiční pohled zhora a přiblíží zvědavce k jezírku na dně propasti, které v tomto období často navštěvují hlubinní potápěči. Dále jsme pokračovali k Velké i Malé Kobylance, odkud byl už jen kousek k cíli, který byl v hluzovské hospůdce. Zde nás čekalo občerstvení a pro ty,  kteří měli zájem i promítání videa z Moravské brány, dračích lodí a soutěže Obec roku 2015, ve které Černotín s Hluzovem získali výborné 3. místo.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníkům za to, že i přes výše zmíněné bruslení přišli v tak hojném počtu. Počasí nám celkem přálo, jen výhledy nebyly díky mlze dobré, hlavně v závěru na Hluzovském kopci. Díky také všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu akce a těším se na další ročník, jehož termín bude uveřejněn v kalendáři akcí 2016 oddílu ČERNÉ KONĚ.

Škarbálom zdar!

P1070396P1070397P1070398P1070402P1070407P1070409

985 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.