Cykloputování po Znojemsku

Letošní prodloužený červencový víkend jsme strávili na Znojemsku.
Základnou pro nás byl kemp Veselka, který se nachází  v nejmenším městě Jihomoravského kraje – Jevišovice. Samotné malebné městečko  je známé turistické místo, díky přírodním krásám (malebné údolí řeky Jevišovky a historickou přehradou s kamennou hrází) a historickým památkám (starý a nový zámek, náměstíčko kde se „zastavil“ čas).

Neopomněli jsme probádat nejen nejbližší okolí, ale i dostupné další atraktivní místa. Hned ve čtvrtek jsme vyrazili na prvních třicet kilometrů po okolí. Páteční den jsme na kolech zvládli okruh kolem Znojma. Trasa vedla přes vinici Šobes, kde jsme neodolali a ochutnali výtečné vínka z této světoznámé vinice. Přes národní park Podyjí a kolem vinic, jsme dorazili až na rakouskou hranici. Zastavili jsme se v Šatově, v pěchotním srubu a prohlídli Znojmo. To už jsme uháněli před bouřkou k autům. V sobotu byly na výběr dvě etapy – okruh u Vranovské přehrady nebo vyjížďka po okolí s návštěvou muzea kol v Boskovštejně. Na poslední den vydařeného víkendu byl program individuální. A tak někteří prozkoumali zákoutí Znojma, jiní navštívili krásný zámek v Jaroměři nad Rokytnou, popřípadě absolvovali zajímavou exkurzi v jaderné elektrárně Dukovany.

Foto Petr Kelar – více najdete na rajčeti.

 

562 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Články a jeho autorem je Mirek Vacula. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.