Cyklovýlet do Kroměříže

V sobotu 19.srpna přes tři desítky cyklistů vyrazily z Černotína na vyjížďku s cílem v Kroměříži. Převážná část trasy vedla po cyklostezce podél Bečvy, díky čemuž byla vyjížďka vhodná i pro děti a seniory.

První zastávku jsme si dali v Přerově u tenisových kurtů, kde jsme také nakrátko ucítili první dešťové kapky. Po průjezdu městem jsme pokračovali směr Tovačov, nevynechali jsme ani soutok Moravy a Bečvy. V Tovačově jsme původně měli naplánovanou druhou přestávku s možností prohlídky místního zámku, vzhledem k zhoršujícímu počasí jsme raději vyrazili na posledních 20 kilometrů do Kroměříže. Dojezd do města zvaného hanácké Atény byl již poznamenán drobným deštěm, který nám nezkazil dojem ze suprové vyjížďky o celkové délce 73 km. A protože se po obědě počasí umoudřilo, mohli jsme před odjezdem autobusu s vlekem poznat krásy Kroměříže, popřípadě si užít slavnostních Dožínek Zlínského kraje, které se konaly přímo na Velkém náměstí.

Více fotek od Petra Kelara najdete zde.

678 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Mirek Vacula. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Cyklovýlet do Kroměříže

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.