Zdařilý výstup na Vysokou

V loňském roce jsme při příležitosti našich kulatin 18.srpna pokořili nejvyšší vrchol Vysokých Tater (Gerlachovský štít). Protože nás výstup s horským vůdcem Olegem Štulrajterem nadchl, rozhodli jsme se letos zdolat jeden z dalších, pro veřejnost běžně nepřístupný vrchol Vysokých Tater – Vysokou.

Trenérce Dáši se podařilo objednat na výstup opět Olega, což bylo 50% úspěchu, vzhledem k jeho zkušenostem a super vystupování. O zbytek se postaralo počasí, které nám klaplo na zvolený termín – středu 16.sprna. Vyrazili jsme v 5:30 od zastávky električky Popradské pleso, nejprve po turistických chodnících (přes Popradské pleso, Chatu pod  Rysmi) až do samotného sedla Váha, odkud je to kousek na Rysy. My jsme ale místo levé pěšinky vklouzli do horolezeckého vybavení a vyrazili vpravo na Vysokou. Přes několik stěn a průsmyk Kohoutik jsme kolem půl desáté dosáhli vyššího severozápadního vrcholu Vysoké (2547 mnm).  Následoval obtížný traverz na druhý jihovýchodní vrchol. Poloha Vysoké a příznivé počasí umožnily dokonalé výhledy po celých Tatrách včetně západních – Roháčů. Cestou zpět jsme se kochali pohledy na další blízké štíty a běžně nepřístupnou Zlomiskovou dolinou se přes Popradské pleso vrátili k autu.     Trenérka + Inža +Trenér

438 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Mirek Vacula. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.