Projížďka Moravské brány 90km

Parta 8 odvážných v sobotu nabrala síly, aby mohla vyrazit a dokončit tak trasu 90 km Moravské brány 2019. Ta po startu v Černotíně v 10.00 hod. pokračovala přes Špičky, Heřmanice do Dubu. Tam jsme projeli nový úsek okolo rybníku v Polouvsí a vrátili se na původní verzi směr Starý Jičín. Po malém zastavení a nalepení plakátu jsme pokračovali výjezdem do obce Kojetín a sjeli k  Čertovu mlýnu, kde právě probíhá rekultivace rybníku. Tímto jsme byli nuceni trasu malinko doupravit k našim představám. Dále jsme pokračovali krásným údolím Kojetínského potoka ke kasárnám v Hodslavicích, kde jsme po odbočení na Straník vyjeli nad obec. Byl zde krásný rozhled na Veřovické vrchy.

Po výhledech jsme sjeli do Hostašovic, kde je zastavení k obědu  u pramenu Zrzávky. Tam jsme byli překvapeni přijetím a podporou majitelů občerstvení s možností vylepení plákátu, výbornou kyselicou a jejich přístupem k obsluze. Přírodní památka chrání zajímavý jev – dva prameny, sirný a železitý, které vyvěrají jen pár metrů od sebe a přesto mají jiné chemické složení. „Kyselka“ obsahuje síran železitý a podle rezavé barvy se jmenuje také „Zrzávka“ a dala jméno celému potoku. „Smradlavku“ poznáte po čichu, obsahuje totiž sirovodík a podle bílého povlaku na kamenech se jí říká také „Bílá studánka“.

Pak už nás čekala cesta směrem Bynina, Lešná, Choryně a to už jsme se těšili k našim domovům. Všem, kteří si našli čas na příjemně strávenou sobotu tímto děkujeme a budeme se těšit na další akci.

S pozdravem Lorenc

Více foto na Rajčeti.

200 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Projížďka Moravské brány 90km

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.