Pokořený další tatranský štít

Na předposlední srpnový týden jsme naplánovali 4. putování po tatranských štítech s „naším“ horským vůdcem Olegem Štulrajterem.

Původní plánovaný středeční termín jsme s ohledem na počasí posunuli na pátek 20.8. Cestou do Tater ve čtvrtek podvečer nám zatrnulo poslechem zpráv o tragédií při bouřkách v západní a slovenské části Tater. V pátek jsem vyráželi od zastávky „električky“ Popradské pleso s mírnými obavami. Od samotného plesa jsme pokračovali uzavřenou Zlomiskovou dolinou, kde přeskakování velkých kamenů bylo ztíženo mokrým povrchem po deštích z předchozích dnů. Obtížný dlouhý úsek s únavným převýšením kolem Ľadového plesa nás stál hodně sil. Konečně jsme dorazili ke žlabu rozdělující dva sousední vrcholy Ganek a Rumanův štít, skočili do úvazků a navázali se. Žlabem jsme vylezli do Gankové štěrbiny a dále pokračovali vlevo hřebenem až na vrchol. Samotný hřeben byl dost nebezpečný a  překonávali jsem úseky po skále nad srázy. Před 10 hodinou jsme ale vrcholu dosáhli a po krátké občerstvovací pauze se vydali zpět. Tempo nazpět bylo opět vysoké – na odpoledne byla hlášena oblačnost, proto jsme krátce po     14. hodině byli zpět u auta a mohli se vydat unaveni, ale spokojeni domů.  

152 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Mirek Vacula. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.