ČERNÉ KONĚ NA RAFTECH

rm4V sobotu 24.8. jsme se vlakem vypravili do Střeně, odkud jsme vyplouvali na 15 km dlouhou trasu po řece Moravě a Mlýnském potoku.

Pro většinu z nás šlo o první osobní zkušenost s raftingem, proto jsme se svěřili do péče instruktora společnosti Rafting Morava. Po nezbytném suchém nácviku na břehu řeky jsme v 10,00  vyrazili na klidnou hladinu hlavního toku Moravy. V těchto místech vede řeka lužním lesem CHKO Litovelské Pomoraví a tak nám plavbu zpestřovali padlé stromy a větve nízko nad hladinou. Zhruba po 2 km jsme dopluli k jezu u Hynkova a odbočili vpravo na Mlýnský potok, kde jsme propluli místní peřejí a po necelých 6 km jsme dorazili k malé vodní elektrárně v Horce nad Moravou. Tady jsme rafty přenášeli a zastavili se na výborný oběd do místního motorestu. Plavba dál pokračovala častými meandry Mlýnského potoka do 3 km vzdáleného Chomoutova, kde byl další jez. Po přenesení raftů  jsme pluli další 3 km k řepčínskému jezu. Tady jsme rafty naposledy přenášeli a závěrečný kilometr jsme pluli již po okraji Olomouce. Poslední desítky metrů jsme si vyzkoušeli i plavbu mezi slalomovými brankami a už unaveni přistáli u mola, kde naše cesta končila.

Plavby se zúčastnilo 16 členů oddílu a za pěkného počasí jsme prožili 4 hodiny poctivého pádlování po oleji – jak se klidné vodě říká. Byl to pro nás pěkně strávený i když namáhavý den. Pomyslnou tečkou za akcí bylo zastavení se v olomouckém minipivovaru Václav na jedno pivko a příjemná cesta vlakem Regio Jet do Hranic.

Raftu zdar, Kubrt

904 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.