Mikulášský výstup na Lysou horu

mv14aV sobotu 6.12. jsme již po šesté uskutečnili Mikulášský výstup na Lysou horu. Letos jme opět vyrazili od přehradní nádrže Šance a po žluté značce stoupali k 7 km vzdálenému vrcholu Beskyd. Počasí bylo opět jiné než v předešlých letech a poprvé jsme se prodírali z oblačností inverzní, která zahalovala údolí k oblačnosti nízké, která občas schovala okolní vrcholky Beskyd, aby nám je opět odhalovala v plné kráse. Tyto nádherné až čarovné pohledy se podařili Lorencovi pěkně zachytit na některých fotkách, tak kukněte na rajce stojí to za to. Pohodový výstup je tradičně zpestřen vrcholovou prémií pro prvního koníka dosáhnuvšího vrcholu. Letos se jim stal J.T. a tak měl tu čest otevřít lahev sektu a zařadit se do galerie vítězů této prémie. Po nezbytném odpočinku v Kameňáku jsme se ještě pokochali výhledy na okolní vrcholky vyčnívající z peřiny oblačnosti a sestupovali až k přehradě už zahalené do husté mlhy.

Mikulášský výstup na Lysou horu se nám opět vydařil. Beskydy nám ukázaly znovu svou měnící se krásu a potvrdily že na Lysou se vyplatí  jít skoro vždy i když předpověď počasí není ideální.

mv14b mv14a mv14

720 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.