Česká Kanada

Oddíl Černé koně navštívil krásný a klidný kout naší republiky Českou Kanadu. Po ubytování v kempu ve Starém Městě pod Landštejnem jsme se vydali na první vyjížďku okolo přehrady na hrad Landštejn. Pak jsme pokračovali na nádraží v Nové Bystřici, kde jsme navštívili muzeum amerických automobilů a nádraží s úzkokolejnou tratí.

Ve čtvrtek jsme se vydali na další naplánovanou vyjížďku směrem k rozhledně U Jakuba a ke skalnímu útvaru Ďáblova prdel. Cesta nazpět nás zavedla okolo několika desítek rybníků na bizoní farmu v Rožnově. Po krátkém zastavení a fotce s dřevěným bizonem jsme pokračovali do kempu. V pátek nás čekala nejnáročnější etapa do Rakouska na zříceninu hradu Kollmitz. Tuto trasu jsme si chtěli o 10 km zkrátit, avšak se nám podařilo jí o 35 km prodloužit. Najeli jsme 110 km a měli tak možnost se kochat i krásou našich sousedů. Po návratu do kempu už byly v plném proudu přípravy na víkendové závody. Na sobotu nás čekala poslední trasa západní částí Kanady směr Jindřichův Hradec, Dobrá Voda, Senotín, Nová Bystřice. Tam jsme měli čas si prohlédnout soupravu parní lokomotivy a podívat se na její odjezd. Pak už nás čekala cesta do kempu, kde již probíhal závodu v cyklokrosu s noční etapou. Měli jsme tak možnost zafandit pěkně zblízka všem účastníkům z celé republiky. V neděli jsme vyrazili k našim domovům. Měli jsme možnost shlédnou poslední kilometry tohoto krásného kraje. Po celou dobu nám počasí přálo. Už se těšíme na další akci začátkem července do Znojma, kde se sejdeme včetně našich dětí, rodin a přátel.
Děkuji všem za účast Lorenc

Více foto na Rajčeti.

503 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.