Cyklosraz 2019

Poslední  víkend se malá část oddílu Černých koní Černotín zúčastnila 41.ročníku Cykloturistického srazu v krásném městě Ružomberok. Po registraci a slavnostním zahájení ve čtvrtek 29.8.nás čekalo přivítání s přáteli z předešlých srazů a volná zábava při živé hudbě. 

 V pátek jsme jeli trasu v délce 57 km s výškovým převýšením 1091 m. krásnou krajinou kolem Lučanských vodopádů přes Malatinou, Bešeňovou, kolem Liptovské Mary.
V sobotu jsme se zúčastnili trasy v délce 76 km s převýšením 1050 m přes  Liptovské sliače, Liptovský  Mikuláš, kolem Tatralandie do Ružomberku. Navštívili jsme několik památek, za zmínku stojí dřevěný kostel Svätý kríž, zapsaný v UNESCO,kde se vejde 6000 lidí. Vesnice Vlkolínec-památková rezervace lidové architektury zapsaná v UNESCO , lanovka na Malino Brdo s krásnými výhledy.
V neděli byl volný program, někteří se rozjeli k domovům, jiní si udělali individuální výlety na Cyklokorytničku, koupání v termálech, nebo vyjížďku na Vlkolínec.
Po slavnostním zakončení , bohaté tombole a dobré zábavě se těšíme na další ročník.
Za zúčastněné Eva Mynaříková.
388 celkem 2 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Mirek Vacula. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.