Sváteční výšlapy

20161028_145759-1Letošní státní svátky jsme zvolili jako vhodné termíny pro naše podzimní výšlapy. Nutno říci, že to byla dobrá volba. Nejen že účast na obou akcích byla hojná, ale i počasí nám (přes horší předpovědi) nakonec vyšlo.

První tůru vymysleli a perfektně zrealizovali Trenéři 28.10. Cílem byl jeden z dominantních vrcholků  Beskyd 1035 m vysoký Javorový. K nástupu jsme zvolili vesničku Guty nedaleko Třince a prudkým stoupáním zdolávali tento kopec přes Gutské sedlo. Po nezbytné vrcholové fotce jsme po hřebenu pozvolna scházeli k turistické chatě Na Javorovém v jejíž bezprostřední blízkosti se nachází sjezdovka a startovací louka paraglaidistů. Také zde bylo pěkné vyhlídkové místo a za slušné viditelnosti jsme se kochali výhledy na Beskydy, Polsko a Těšínsko. Po lehkém obědě jsme se vraceli přes Paseky k našim zaparkovaným vozům.

Sedmnáctého listopadu jsme měli za cíl turisticky oblíbený Štramberk spojený s prohlídkou Městského pivovaru. Původní záměr cestovat vlakem do Kopřivnice byl nabourán brutálními zpožděními všech vlaků a tak jsme se museli dopravit do města automobilů stylově, vozy. Trasa vedla od kopřivnického nádraží k Bezručově vyhlídce a pokračovala přes Raškovu vyhlídku k Janíkovu sedlu. Po té jsme se vydali po úpatí Červeného kamene ke Štramberku, kde jsme měli zajištěnu výše zmíněnou prohlídku. Po zajímavém výkladu s ochutnávkou místních speciálních piv a obědě jsme vyšlapali k jeskyni Šipka a kochali se výhledy z vrchu velkého lomu Kotouč. Poté už nejkratší cestou k autům a 15 km dlouhá tůra byla u konce.

Obě akce se nám vydařili a už se těšíme na tradiční Mikulášský výstup na Lysou horu, který uskutečníme 3.12. 2016.

Škarbálom zdar!                                                Kubrt

img_3502img_3535img_3538img_3547img_3552

2016-11-17

789 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.