ČERNÉ KONĚ – podzimní závody

20161016_150441V sobotu 24. 9. jsme se s rodinou vydali na Oderskou mlýnici. V kategorii dospělých jsem dojel časem 2 h 48 minut na celkovém 346. místě a 88. v kategorii do 40 let.  V kategorii dětí si Miška zazávodila a zdárně dojela do cíle. Jiřík jel v kategorii odrážedel a dojel na 2. místě. Na stupních vítězů dětem předávala ceny mistryně republiky „Valaška“ Tereza Němcová – Hořínová.

Letošní „zavírák“ Jezernické viadukty se jel  15.10. za účasti jediného našeho bikera – Pandrysa. Do 46 km dlouhého závodu vyrazilo přes 200 účastníků a Pandrys v čase 3:09:09 obsadil celkově 139 pozici, a v kategorii M 60+ dojel jako tradičně na šestém fleku.

Poslední závod sezony jsme ukončili 16. 10. v Ostravě na MTB Cup Bikomatic. Vyloženě dětský závod byl měřený čipovou technologií, moderovaný komentátorem z radia Orion. Jako předjezdec byl ve všech kategoriích mistr republiky v horských kolech Pavel Boudný. V roli diváka se závodu zúčastnil i 2. muž Ria – Jaroslav Kulhavý. Michalka po dojetí 2 kol dojela na pěkném 10. místě ze 16 holek, kdy měla menší hendikep – jela na nejmenším kole ve startovním poli. Jiřík jel v kategorii odrážedel a na startu s ním byl, mimo jiné, i Pavel Boudný junior, dále syn účastníka z Olympiády Radima Kořínka.

Jiřík tento závod vyhrál stylem start-cíl. Vyhodnocení probíhalo za úžasné atmosféry, které připomínalo dospělé závody.  Odměnou byl  cyklistický dres s logem závodu, zlatá medaile, mnoho sladkostí  a všichni zúčastnění dostali i perníkovou medaili.  Doplňkem k závodu byl také stánek s velkým dopravním hřištěm včetně značek akce pod názvem „Bezpečně na kole“, děti mohly dále jezdit na elektrických čtyřkolkách, malování na obličej, různé hry atd.

Na tak krásný závod budeme rádi vzpomínat a určitě se na něj vrátíme zase příští rok.

Biku zdar!

Bubla

748 celkem 1 dnes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.