Běžkování

dav

Letošní paní zima je nakloněna lyžařům, jak už pár let nebyla. Během ledna a února jsme se několikrát vypravili na běžky do oblíbených a nedalekých Beskyd. Tradiční distancí jsou Pustevny a perfektně upravená trasa na Martiňák. Také jsme jednotlivě vyráželi do blízkého okolí kolem Černotína a Hluzova ke Špičkám. Hraničáci využívali dostatek sněhu, buď na zamrzlé Bečvě, nebo vyráželi na Radíkov. Vyvrcholením běžkařské sezony byl víkendový pobyt uskutečněný 3. – 5. 2. v Jeseníkách. Naši členové a kamarádi téměř zaplnili celou kapacitu chaty  v biatlonovém areálu SKP Policie Olomouc v Nové Vsi. O víkendu sice přišla obleva , která z pěkného prašanu udělala mokrý těžký sníh, ve kterém se na neupravené stopě hřebenú špatně ovládaly běžky, hlavně v prudkých sjezdech (o to více jsme se nasmáli), avšak v upravené stopě bylo vše v pohodě. Mnozí také využili možnost pátečního večerního běžkování za umělého osvětlení na stadionu. Další pak využili dobré sněhové podmínky k lyžování sjezdovému na nedalekých upravených svazích.

Zima se sice nezadržitelně chýlí ke konci a v blízkém okolí už sníh mizí, doufám však že se ještě do Beskyd párkrát vypravíme.

Skol!

Kubrt

dav

dav

dav

866 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.