Podpořili jsme Novojičínský spolek stomiků

V loňském roce jsme se zúčastnili jedné etapy spanilé jízdy stomiků napříč republikou. Tato naše sportovní podpora byla rozšířena i o finanční část – Klubu stomiků v Novém Jičíně jsem darovali částku 4 000 Kč (za každého účastníka Moravské brány 10 Kč).

Stomici částku využijí na zhotovení maskota českých stomiků S. Tomíka, který bude sloužit jako edukační pomůcka v poradnách pro dětské stomiky.

Zkrácená tisková zpráva  Českého ILCO

Stomici úspěšně ukončili spanilou cyklojízdu Českem “Překonej své hranice” 

Stomici z Česka, Polska a Slovenska překonali (nejen svoje) hranice. Vydali se na kolech z Hranic u Aše přes Hranice na Moravě do Nového Jičína. Ujeli v devíti etapách během devíti dnů celkem 675 km. V osmi městech debatovali s místními občany o tom, co vše je možné zvládnout a překonat navzdory závažnému onemocnění, které prodělali. Důležité je chtít. Celou trasu, od startu do cíle, jelo 14 stomiků, z toho 2 ženy, ve věku od 34 do 73 let.  

Na jednotlivé etapy se přidávali další, do cíle dorazilo 30 cyklistů s podporou členů cyklistického oddílu Černé koně  TJ Sokol Černotín . Akci podpořili také stomici z Německa a z Maďarska.

Foto z etapy Hranice – Nový Jičín najdete zde.

Video z akce zde.

564 celkem 1 dnes
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Články a jeho autorem je Mirek Vacula. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.